hermet2

Hermed
HERMED

Klinika włosa

Jak zachować równowagę PEH?

Strona główna » Blog » Jak zachować równowagę PEH?

wielkość tekstu: A | A | A

Aby Twoje włosy były piękne, lśniące i miękkie warto postawić na pielęgnację, w której dostarczysz im odpowiednich składników odżywczych. W dobie wszechobecnej mody na świadomą pielęgnację pojęcie, jakim jest równowaga PEH jest znane każdej włosomaniaczce. Jednak zasady dotyczące jej zachowania i stosowania w codziennej rutynie nie zawsze są zrozumiałe. Dzisiaj raz na zawsze rozwiejemy wszelkie wątpliwości z tym związane przekazując wskazówki dotyczące skutecznej pielęgnacji włosów!

Równowaga PEH – czym jest i jak ją osiągnąć?

Włosy składają się z budulca, który można przedstawić za pomocą cegiełek - bez choćby jednej z nich cała konstrukcja by się zapadła lub była nierównomierna. W procesie pielęgnacji takimi cegiełkami są składniki odżywcze wchodzące w skład PEH – proteiny, emolienty i humektanty. Zachowując balans w stosowaniu każdego z nich można sprawić, że włosy staną się mocniejsze, lśniące oraz odpowiednio nawilżone. Aby osiągnąć taką równowagę należy obserwować potrzeby swoich włosów i sprawdzać w jakim stopniu dany składnik wpływa na ich kondycję.

Proteiny, emolienty i humektanty – dostarcz swoim włosom to, co najlepsze!

Równowaga PEH to balans trzech elementów, z których każdy odpowiada za inne właściwości pasm. Należą do nich takie składniki, jak:

  • proteiny – naturalny budulec włosa odpowiadający za odbudowę pasm i ich sprężystość. Zalicza się do nich proteiny mało- i wielkocząsteczkowe,
  • emolienty - wzmacniają powłokę włosów i stanowią element domykający całą pielęgnację. Zalicza się do nich oleje, tłuszcze i silikony,
  • humektanty - odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i zatrzymanie go w pasmach.

Jak z łatwością zrozumieć równowagę PEH i świadomie ją stosować?

Świadoma pielęgnacja włosów jest dla Ciebie enigmatyczna i nie potrafisz zrozumieć jak zachować równowagę PEH? Możesz to sobie ułatwić wykorzystując tabele pomocnicze dostępne w internecie! Sprawdzisz w nich czego w danym momencie potrzebują Twoje włosy i jaki składnik wykorzystać do pielęgnacji. Twoje pasma się elektryzują i są szorstkie? Możliwe, że dostarczyłaś im za dużo protein! A może czujesz, że są obciążone i się strączkują? To wina tzw. przeemolientowania. Stosuj metodę prób i błędów, aż w końcu dojdziesz do perfekcji w zachowaniu równowagi PEH!

czytano: 397 razy

autor: hermed.pl

data dodania: 2023-01-30 13:11:02

Hermed

40-061 Katowice, ul. Kilińskiego 5/3

tel: +48 691 630 091

e-mail: biuro@hermed.pl

Hermed

42-400 Zawiercie, ul. Sądowa 8

tel: +48  691  630  091

e-mail: biuro@hermed.pl

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Umów się na wizytę.

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Facebook
Wersja mobilna