hermet2

Hermed
HERMED

Klinika włosa

Suszarka do włosów wróg czy przyjaciel?

Strona główna » Blog » Suszarka do włosów wróg czy przyjaciel?

wielkość tekstu: A | A | A

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją stara się za wszelką cenę wyeliminować działanie wysokiej temperatury na włosy. Wbrew pozorom całkowite rezygnowanie z różnych metod stylizacji może być niekorzystne nie tylko dla kosmyków, ale również skóry głowy. Właśnie dlatego warto po każdym myciu używać suszarki umożliwiającej szybkie i bezproblemowe pozbycie się wilgoci z pasm. Przekonaj się, dlaczego to urządzenie może być Twoim sprzymierzeńcem w drodze do osiągnięcia zdrowych i silnych kosmyków!

Dlaczego warto korzystać z suszarki po umyciu włosów?

Istnieje powszechny mit, według którego używanie urządzenia do stylizacji fryzury powoduje pogorszenie jej kondycji. Nic bardziej mylnego – mokre pasma są zdecydowanie bardziej delikatne i narażone na zniszczenia, a wilgotna skóra głowy to idealne środowisko do rozwoju bakterii czy drobnoustrojów. Właśnie dlatego nie warto rezygnować z suszenia włosów i głowy po myciu. Dotyczy to szczególnie posiadaczy przetłuszczającej się lub wrażliwej skóry głowy, a także osób, którym zależy na odbiciu pasm u nasady.

Wybór suszarki do włosów - na jakie funkcje warto zwracać uwagę?

Wiesz już, dlaczego warto używać suszarki do włosów, ale czy potrafisz wybrać urządzenie o dobrych parametrach, które stanie się Twoim przyjacielem, a nie wrogiem w codziennej pielęgnacji? Podczas zakupu akcesorium warto zwrócić uwagę na takie funkcje, jak moc oraz możliwość regulacji temperatury na chłodny lub zimny nawiew, dzięki któremu ograniczysz działanie ciepła na kosmyki. Wartościowym dodatkiem może być również funkcja jonizacji zapobiegająca elektryzowaniu się pasm.

Osiągaj zadowalające efekty po każdym suszeniu stosując te wskazówki!

Chcesz wiedzieć jak suszyć włosy tak, aby prezentowały się spektakularnie i były zdrowe? Wprowadź do swojej rutyny poniższe wskazówki, a na pewno zauważysz różnicę!

  1. Nie używaj gorącego nawiewu dlatego, że może powodować większy puch oraz zniszczenia. Na początku wybierz ciepły powietrze, a cały proces zakończ chłodnym nawiewem, który pozwoli domknąć łuski włosów.
  2. Susz głową w dół dla osiągnięcia większej objętości.
  3. Trzymaj urządzenie w odpowiedniej odległości od głowy i pasm – najlepiej na około 30 cm.
  4. Jeżeli Twoje pasma plączą się lub są bardzo gęste, warto podzielić je na mniejsze partie i stopniowo pozbywać się z nich wody.

czytano: 321 razy

autor: hermed.pl

data dodania: 2023-03-21 10:26:25

Hermed

40-061 Katowice, ul. Kilińskiego 5/3

tel: +48 691 630 091

e-mail: biuro@hermed.pl

Hermed

42-400 Zawiercie, ul. Sądowa 8

tel: +48  691  630  091

e-mail: biuro@hermed.pl

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Umów się na wizytę.

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Facebook
Wersja mobilna