hermet2

Hermed
HERMED

Klinika włosa

Stres a wypadanie włosów - co robić, jak powstrzymać?

Strona główna » Blog » Stres a wypadanie włosów - co robić, jak powstrzymać?

wielkość tekstu: A | A | A

Używając szczotki zauważasz na niej coraz więcej kosmyków i nie wiesz z czego to wynika? Do nadmiernego wypadania włosów może dochodzić z różnych powodów, ale jednym z najpowszechniejszych jest po prostu (albo aż) stres. Wydaje się to bardzo błahą diagnozą, ale według statystyk spotyka się z nim ponad 60 procent mieszkańców naszego kraju. Objawy takiego stanu rzeczy mogą być niepokojące i dotyczyć nie tylko naszej fryzury, dlatego nie warto ich bagatelizować. Chcesz dowiedzieć się jak powstrzymać wypadanie włosów od stresu i co zrobić, aby zadbać o zdrowie swojej skóry głowy? Podpowiemy, kiedy najlepiej rozpocząć leczenie i jak radzić sobie z tym problemem z pomocą trychologa przyjmującego w gabinecie Hermed!

Od czego rozpocząć walkę z wypadającymi włosami ze stresu? Od wizyty w klinice trychologicznej Hermed!

Osobą pierwszego kontaktu w przypadku nadmiernego wypadania włosów, a nawet łysienia, jest oczywiście trycholog – lekarz specjalizujący się w chorobach skóry głowy oraz radzeniu sobie z dotyczącymi jej dolegliwościami. Pamiętaj, że nie ma niepokojących objawów, z którymi nie warto zgłosić się do specjalisty, dlatego kiedy nie wiesz co robić, aby je powstrzymać, powinieneś od razu udać się do gabinetu trychologicznego. W Hermed przeprowadzimy dokładne badanie skóry głowy i dokonamy diagnozy, która pomoże w ustaleniu dalszego leczenia. Wiemy, jak sobie radzić z niepokojącym objawem, jakim jest wypadanie włosów ze stresu i co zrobić, aby powstrzymać jego dalszy rozwój.

Dlaczego stres przyczynia się do wypadania włosów i jakie czynniki do tego doprowadzają?

Zrozumienie niepokojącego problemu, z jakim się zmagasz, jest kluczem w jego skutecznym powstrzymaniu. Właśnie dlatego rozpoczynając leczenie w Hermed staramy się dociec przyczyny schorzenia i ustalić, kiedy zaczęło się ono nasilać. Jednym z czynników łysienia może być wcześniej wspominany stres, czyli stan, w którym organizm przyjmuje reakcje obronną na pewne sytuacje życiowe. Wytwarza wtedy m.in. kortyzol i prolatkynę hamujące cykl wzrostu mieszka, a w efekcie doprowadzające do ich uśpienia lub śmierci. Kiedy tak się dzieje może nawet dojść do zapalenia mieszków, a w efekcie do łysienia androgenowego lub telogenowego, charakteryzujących się zakolami oraz cofnięciem linii włosów. Oczywiście są to schorzenia, które można powstrzymać poprzez odpowiednio dobrane leczenie. Aby to zrobić zapraszamy do kliniki trychologicznej Hermed na konsultację oraz realizowane zabiegi na skórę głowy.

Dlaczego warto leczyć wypadanie włosów i zapobiegać jego dalszym skutkom?

Stres a wypadanie włosów to często dwa ściśle związane ze sobą zjawiska, dlatego warto wiedzieć jak im zaradzić i powstrzymać niepokojący problem tak, aby zapobiec innym nieprzyjemnym objawom. Kiedy wypadanie włosów jest niepokojące i wymaga ingerencji lekarza? Tak naprawdę na każdym jego etapie, a szczególnie, gdy towarzyszą mu świąd, zaczerwienienie lub zapalenie skóry głowy. Pamiętaj, że ten problem może być jedynie oznaką bardziej niepokojącego schorzenia, dlatego kiedy udasz się do trychologa zadbaj o to, aby zrobić podstawowe badania krwi i przedstawić ich wyniki podczas wizyty.

Sposoby na radzenie sobie z wypadaniem włosów - oto, co warto zrobić, aby zminimalizować lub powstrzymać problem!

Co zrobić, kiedy wypadanie włosów powoduje stres? Oczywiście najważniejsze będzie wykluczenie stresogennych sytuacji ze swojego życia, ale nie zawsze jest to możliwe. Wówczas radzimy utrzymywanie zdrowych nawyków wspomagających proces leczenia. Mogą one znacznie przyczynić się do zminimalizowania lub całkowitego powstrzymania tego niepokojącego problemu. Leczenie schorzenia, jakim jest wypadanie włosów przez stres warto wzbogacić robieniem takich rzeczy, jak:

  • przestrzeganie zdrowej i zbilansowanej diety,
  • zachowanie odpowiedniej higieny snu,
  • uprawianie wybranej aktywności fizycznej lub codzienny ruch w formie spacerów.

Co jeszcze robić, kiedy zależy nam na powstrzymaniu objawów nadmiernego stresu? Zasięgnąć porady u trychologa z Hermed i stosować się do zaleceń przedstawionych podczas wizyty w naszym gabinecie!

czytano: 163 razy

autor: hermed.pl

data dodania: 2023-10-09 10:37:10

Hermed

40-061 Katowice, ul. Kilińskiego 5/3

tel: +48 691 630 091

e-mail: biuro@hermed.pl

Hermed

42-400 Zawiercie, ul. Sądowa 8

tel: +48  691  630  091

e-mail: biuro@hermed.pl

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Umów się na wizytę.

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Facebook
Wersja mobilna